xx1629xx. being on the run//człowieku idź na wybory

03:08

Ostatni tydzień był/jest bardzo intensywny; ciągle coś. Chodzę spać coraz później, a wstawać muszę coraz wcześniej. To dosyć miła odmiana [choć teraz nie do końca tak uważam, jestem zmęczona] po okresach wzmożonego marazmu. Z głośników sączy się Banks, jest trzecia rano, w planach mam jeszcze pracę, piszę sobie teraz, bo poczułam potrzebę. To jest dobre, choć to późne grafomaństwo nie wróży nic dobrego. Pewnie będzie mnóstwo powtórzeń i literówek, wydajność mi nieco spada.
***
Właśnie, w niedzielę mamy wybory. Jestem równie daleka od bycia patriotką jak leniwiec od wzmożonej aktywności, ale uważam, że każdy, kto posiada prawa wyborcze powinien iść zagłosować. Chyba, że zupełnie nie obchodzi go rzeczywistość kraju, w którym żyje, wtedy nie musi. Ale komu chociażby trochę zależy na poprawieniu sytuacji tego kraju - zapraszam do urn. Już nawet nie chodzi tylko o to, kto wygra - oczywiście - to dosyć istotne, ale w przeciągu kilku-kilkunastu lat to nasze pokolenie będzie tworzyło Polskę, jeśli okażemy bierność będziemy wyglądać na słabych, należy aktywizować społeczeństwo, wyzbyć się ignorancji, w ten sposób możemy wspólnie coś zdziałać. Na razie mamy kłótnie polityków z byle powodu, wyskakuje nam to z gazet, radia, telewizorów, za niedługo może i z lodówki. Gdzie w tym wszystkim są mieszkańcy? Wybieramy naszego przedstawiciela spośród nas, wiec powinniśmy brać czynny udział w życiu politycznym. Poczynając od lokalnych spraw, które bezpośrednio nas dotykają, po kwestie wagi państwowej.
Milczącym, zahukanym obywatelem łatwo rozporządzać, przestawiać z kąta w kąt; a dodatkowo, obywatelem nie będącym na bieżąco ze światem polityki, czyli tak naprawdę nie zdającym sobie sprawy z wydarzeń, które się rozgrywają, to już w ogóle. Nie chodzi o jakąś manię, nie wiadomo jaką obsesję - tylko zwykłe zainteresowanie, przegląd wiadomości chociaż raz na tydzień. Kwestia 10 minut, a bycie zorientowanym leży gdzieś pomiędzy bardzo cenne, a bezcenne.
Słowo na dziś: 
poszerzać wiedzę, nie być biernym, dokonywać świadomych wyborów.

You Might Also Like

0 komentarze